İki veya üç yollu kontrol vanaları yardımı ile siteme veya belirli bir zona giden suyun sıcaklığı veya debisi değiştirilerek kapasite kontrolü yapılabilir. Zon kontrolü belirli bir klima  santralı veya ısı eşanjörünün kontrolü olabileceği gibi, ısıtma sisteminin belirli bir bölümünün de kontrolü olabilir. Çünkü kullanım amacına ve bulunduğu konuma bağlı olarak aynı sistemde farklı hacimlerde farklı ısıtma yükü karakteristikleri söz konusu olabilir. Örneğin büyük bir iş merkezinde toplantı salonundaki ısıtma  ihtiyacı ile ofislerdeki ısıtma veya bina çekirdeğindeki ofislerde, dış cephelerdeki ofislerdeki ısıtma ihtiyacı birbirinden farklıdır.

İyi bir kontrol sistemi hem bütün sistemin dış sıcaklığına bağlı olarak kapasite kontrolünü gerçekleştirirken, hem de farklı zonlardaki farklı ısıtma ihtiyaçlarına cevap verebilmelidir. Böyle bir kontrol ancak motorlu kontrol vanalarıyla gerçekleştirilebilir.

Güçlendirme projeleri için ideal. HVAC kurulumunuzu geleceğe uygun hale getirecektir. Modern, enerji verimli aktüatörlerimiz neredeyse tüm mevcut vanalara takılabilir. Böylece vanalarımız ayrıca yenileme projeleri için de idealdir. SAUTER valf aktüatörleri güçlü ve ekonomiktir. Birçok uygulamada kullanılabilir, hızlı bir şekilde monte edilir ve hemen çalışmaya hazırdır.

Elektrikli doğrusal aktüatörler. SAUTER elektrikli aktüatörler optimum çalışma rahatlığı ve yüksek enerji verimliliği. Bekleme modunda, özellikle enerji tüketimi aktüatörlerin minimum düzeydedir. Patentli otomatik valf bağlantısı hızlı, Aktüatörün vanaya sorunsuz bir şekilde takılması kolay, güvenli ve devreye alması kolaydır. Yüksek kaliteli mekanik şanzıman sistemi, yüksek seviyede hassasiyet ve düşük çalışma gürültüsü.

3 Yollu Vana CE Belgesi

3 Yollu Vana Test Raporu

Bunlara da Göz Atın

Sauter Bina Otomasyon Sistemi

Dış Hava Kompanizasyon Sistemi

Üç Yollu Vana

TOP